[ Zamknij ] « poprzedni następne »

Sponsorzy

Zespół powstał w roku 1981 przy Państwowym Gospodarstwie Rolnym w Zegartowicach. W chwili obecnej gospodarstwo dzierżawione jest przez firmę "Zegart-Farms" spółka z o.o oraz firmę Panmure Farming Company.
Zarządy firm z entuzjazmem kontynuują wieloletnią tradycję promocji polskiej sztuki ludowej i dlatego każdego roku nie odmawiają wsparcia finansowego zespołowi, którego korzenie wywodza się z 11 PGR-owskich wiosek powiatu chełmińskiego.
Działające w Chełmnie Stowarzyszenie Kultury Ludowej "Kundzia"  w swoim statucie, jako jeden z celów umieściło  popularyzację polskiej kultury ludowej. Efektywana praca liderów Stowarzyszenia korzystnie wpływa na kondycję artystyczną i finansową zespołu. Od wielu lat środki pozyskane z konkursów grantowych organizowanych przez Miasto, Starostwo, Ministerstwo Kultury, Ministerstwo Edukacji  oraz wiele fundacji służą rozwojowi zespołu, który realizuje projekty artystyczne i edukacyjne z korzyścią dla lokalnego środowiska.
Działalnośc zespołu często wspiera wiele firm i osób prywatnych m. in. PHU "Klar", Lech Rutkowski, Adriana sp. z o.o, Adast s.c i Polskie Stroje Ludowe "WebFolk".