[ Zamknij ] « poprzedni następne »

DOFINANSOWANIE Z NARODOWEGO CENTRUM KULTURY!

W roku 2020 opiekun Zespołu - Stowarzyszenie Kultury Ludowej "Kundzia" zrealizowało projekt pod nazwą 40-lecie Zespołu Tańca Ludowego "Kundzia"dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020. Dzięki zrealizowaniu projektu mamy w końcu jako Zespół nowe stroje!!! Większość strojów zakupiono nowych, a te które nadawały się - zostały odrestaurowane (kaftany sądeckie dla chłopaków). Od teraz mamy nowe stroje KASZUBSKIE, RZESZOWSKIE, SĄDECKIE, LUBELSKIE i ŻYWIECKIE! 

Projekt zakładał renowację i zakup nowych strojów, ale też planowane były występy i koncerty w nowych strojach. Jak wiadomo z powodu pandemii plany te musiały zostać odwołane, ale przez to tym bardziej niecierpliwie czekamy na unormowanie sytuacji, aby pokazać się w nowych strojach szerokiej publiczności w kraju i zagranicą!

Zdjęcia członków "Kundzi" w nowych strojach, zakupionych w ramach Projektu dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020, znajdziecie w GALERII.