[ Zamknij ] « poprzedni następne »

O nas

Już 40 lat na scenach Polski i Europy !!! Żywiołowe tańce, pieśni i melodie z wielu regionów Polski każdego roku podbijają serca publiczności oraz jurorów międzynarodowych festiwali. Sukcesy artystyczne zespołu tworzą młodzi ludzie pracujący w zgranej grupie odbieranej przez widzów spektakli jako brawurowi tancerze i pełne uroku młode artystki pracujący pod kierunkiem doświadczonych pedagogów i pasjonatów polskiego folkloru. Od wielu lat domeną „Kundzi” poza pracą artystyczną stało sie organizowanie kilkusetosobowych wymian artystycznych dzieci i młodzieży z wielu krajów Europy.

„Kundzia” w swoim bogatym programie artystycznym oferuje tańce i pieśni z wielu regionów Polski a nawet z Białorusi, Ukrainy, Francji i Szkocji. Kapela ludowa często prezentuje własny program artystyczny obsługując biesiady, dożynki i inne uroczystości

Kundzia rozpoczęła swoją działalność w roku 1980 w Państwowym Gospodarstwie Rolnym w Zegartowicach. Po 10 latach opiekę nad zespołem przejął  CHEŁMIŃSKI DOM KULTURY, który do chwili obecnej wspiera zespół w jego karierze artystycznej.